ALYVUOGIŲ ALIEJAUS MUILAS: ISTORIJA IR PRIVALUMAI.

Alyvuogių aliejaus muilas

ALYVUOGIŲ ALIEJAUS MUILO ISTORIJA

Kai buvo rastas muilo gaminimo receptas, užrašytas ant šumerų molio lentelės, tapo aišku kad jau 2500 m. pr. Kristų, žmonės tobulino ir kūrė kelių rūšių muilą, iš kurių viena buvo alyvuogių aliejaus muilas.

Maždaug nuo XVI amžiaus Europoje buvo kuriami rafinuotesni muilai, naudojant augalinius aliejus, pavyzdžiui alyvuogių aliejų. Ilgainiui, jie išstūmė muilus, pagamintus naudojant gyvūninės kilmės riebalus.

Alyvuogių aliejaus muilo gamybos kompetencijos kaupėsi tam tikruose regijonuose. Kai kurie muilo gamintojai ir dabar siekia išsiskirti rinkoje pabrėždami savo geografinę kilmęi – Alepo muilas iš Sirijos, Kastilijos muilas iš Ispanijos, Marselio muilas iš Prancūzijos ir Nabulsi muilas iš Palestinos.

Mums visiems pažįstamas komercinis muilas buvo sukurtas Pirmojo pasaulinio karo metu. Netrukus po 1930-ųjų pirmaujančias pozicijas šioje rinkoje užėmė kompanija „Proctor & Gamble“, kuri jas išlaiko iki šių dienų.

KAS YRA KOMERCINIS MUILAS?

Komercinį muilą paprastai masiškai gamina didelės tarptautinės kompanijos visame pasaulyje. Jų tikslas pagaminti kuo pigiau, kad būtų sumažintos išlaidos ir padidintas pelnas. Tiesą sakant, komerciniai muilo gamintojai dažnai pašalina gliceriną, kuris atsakingas už odos drėkinimą, iš savo gaminamo muilo. 

Šie muilai, palyginti su alyvuogių aliejaus muilu, nėra rankų darbo. Vietoj to, jie gaminami gamykloje mašinomis, į kurias pridedama įvairių priedų ir konservantų, siekiant prailginti galiojimo laiką. Bet ar tikrai tai vartotojui naudinga?

Komercinio muilo sudėtyje paprastai yra cheminių medžiagų ir priedų, tokių kaip parabenai, ftalatai, naftos chemijos produktai, sintetiniai kvepalai ir dirbtiniai dažikliai.

Tai daugybė priedų, kurių nėra rankų darbo muile. Taigi pažvelkime į kiekvieną jų šiek tiek nuodugniau.

FTALATAI

Jie dažnai naudojami kaip sudedamoji dalis gaminant plastiką (taip pat žinomą kaip „plastifikatorius“). Deja, žinoma, kad ši cheminė medžiaga gali sukelti onkologinius susirgimus, įgimtas negalias ir nevaisingumą.

SINTETINIAI KVEPALAI

Buvo žinoma, kad sintetiniai ingredientai sukelia alergines odos reakcijas ir taip pat gali būti susiję su hormoniniais sutrikimais.

Natūralūs kvapai paprastai gaminami iš ingredientų, surinktų iš tvariai auginamų augalų; tačiau komercinių muilų gamyboje dažnai naudojami sintetiniai kvepalai. Kodėl? Nes jie gali kvepėti stipriau, išsilaiko ilgiau ir yra daug pigesni nei natūralūs kvapai.

PARABENAI

Tai sudedamoji dalis, kuri veikia kaip cheminis konservantas, padedantis pratęsti komercinio muilo galiojimo laiką. Jų galite rasti ir daugelyje grožio produktų.

Cheminiai konservantai, tokie kaip šie, turi estrogenų savybių, trukdo endokrininei sistemai ir gali sukelti hormonų pusiausvyros sutrikimus.

DIRBTINIAI DAŽAI

Per daug komercinių muilų turi dirbtinių dažiklių (tokių kaip raudona 33, mėlyna 1, geltona 5 ir titano dioksidas). Yra žinoma, kad šie dažai sukelia žmonių ligas ir įvairias sveikatos problemas.

Sąrašą galime tęsti ir įtraukti cheminius priedus: mineralinę alyvą ir naftos aliejus, kurie skamba gerai, bet iš tikrųjų blokuoja poras, dėl kurių atsiranda inkštirų.

Kai yra galimybė įsigyti aukštos kokybės natūralų alyvuogių aliejaus muilą, sunku suprasti, kodėl taip noriai renkamasi teršti savo kūną šiomis cheminėmis medžiagomis.

ŠEŠI SVARBIAUSI ALYVUOGIŲ ALIEJAUS MUILO PRIVALUMAI JŪSŲ ODOS PRIEŽIŪROJE

Jei norime tinkamai pasirūpinti savo oda, būtina į jos priežiūros procedūras įtraukti alyvuogių aliejaus muilą.  Alyvuogių aliejaus muilas yra mažiau rūgštus, todėl jis idealiai tinka naudoti visų tipų odos priežiūrai, neatsisakant jūsų pamėgtų eterinių aliejų.

Taigi kokia gi tikroji alyvuogių aliejaus muilo naudojimo jūsų odos priežiūrai naudą?

1. ODOS DRĖKINAMASIS KREMAS

Alyvuogių aliejaus muilas puikiai tinka sausai odai. Alyvuogių aliejuje esančios drėkinamosios savybės padeda odai išlikti švelniai ir elastingai, nes odoje sulaikoma daugiau drėgmės. Taip yra todėl, kad alyvuogių aliejuje natūraliai gausu vitaminų A ir E.

Alyvuogių aliejus gali sulaikyti vandenį, kuris drėkina sausą, sutrūkinėjusią ar suskilusią odą. Be to, reguliariai naudojant alyvuogių aliejaus muilą, oda gali susigrąžinti dalį prarastos drėgmės, todėl ilgainiui oda tampa lygesnė ir švelnesnė.

2. PUIKIAI TINKA VISŲ TIPŲ ODAI

Alyvuogių aliejus yra hipoalergiškas, todėl puikiai tinka visų tipų odai. Tiek suaugusiųjų, tiek kūdikių – natūralus alyvuogių aliejaus muilas yra švelnus net ir jautriausiai odai, todėl nereikėtų jaudintis dėl nepageidaujamų reakcijų. Jis netgi pakankamai švelnus veidui prausti.

3. NATŪRALIAI STABDANTIS SENĖJIMĄ

Aliejaus sudėtyje esama oleino rūgšties ir polifenolių – šiems dviem komponentams veikian kartu pagerėja bendras odos toną ir tekstūrą.

Alyvuogių aliejuje taip pat gausu riebalų rūgščių, todėl alyvuogių aliejaus muilas padeda kompensuoti prarastą aliejų odoje senstant. Tai savo ruožtu padeda sumažinti raukšles ar amžiaus dėmes.

Didelis antioksidantų kiekis, esantis alyvuogių aliejuje, taip pat gali padėti apsaugoti jūsų odą nuo laisvųjų radikalų, kurie vyrauja mus supančiame ore.

4. PALENGVINA EGZEMOS IR PSORIAZĖS POŽYMIUS

Sakoma, kad alyvuogių aliejaus muilas gali padėti palengvinti simptomus, atsirandančius dėl odos ligų, tokių kaip egzema ir psoriazė. Šie simptomai gali būti niežulys, paraudimas ir sausumas.

Alyvuogių aliejaus priešuždegiminės savybės gali padėti gydyti psoriaze sergančių žmonių odos uždegimą. Psoriazė yra lėtinė odos liga, dėl kurios atsiranda raudonų, pleiskanojančių dėmių, kurios sergančiajam gali būti neįtikėtinai niežtinčios. Dažniausiai randama ant kelių, liemens, galvos odos ir alkūnių.

5. IDEALIAI TINKA ESANT AKNĖS PROBLEMOMS SPRĘSTI

Alyvuogių aliejus turi ir priešuždegiminių, ir antibakterinių savybių. Būtent šios antibakterinės medžiagos padeda pašalinti spuogus, bet taip pat padeda išvengti jų pasikartojimo.

Alyvuogių aliejaus muilas iš prigimties yra neriebus, todėl neužkemša porų, o tai yra viena iš pagrindinių spuogų priežasčių. Suderinus alyvuogių aliejaus muilą su eterinio aliejaus toniku, pavyzdžiui, rozmarino aliejumi, gali būti sukurtas galingas, bet švelnus sprendimas probleminei odai.

6. VEIKIA KAIP ŠVELNUS MAKIAŽO VALIKLIS

Jei jūsų oda jautri, alyvuogių aliejaus muilas yra geriausia makiažo valymo priemonė, nes jos nesausina, o priešinagai – drėkina ją. Rūpinkitės veido oda ypač atidžiai, nes būtent šioje srityje atsiranda pirmieji senėjimo požymiai.

Galima daug kalbėti apie perėjimą prie minkštesnio, švelnesnio, natūralaus alyvuogių aliejaus muilo. Žinant šiuos privalumus, sunku pasakyti „ne“ švelnesnio, subtilesnio muilo pasirinkimui.

RANKŲ DARBO MUILO PRANAŠUMAI PRIEŠ KOMERCINĮ MUILĄ

Taigi kodėl verta rinktis rankų darbo muilą? Ar tikrai jį įsigyti sudėtingiau? Taip gali būti, kad  rankų darbo muilą nėra taip lengva įsigyti, kaip daugumą komercinių muilų, tačiau verta jų paieškoti.

ILGIAU IŠLIEKANTI DRĖGMĖ

Natūralaus alyvuogių aliejaus rankų darbo muilo sudėtyje bus glicerino – natūralaus augaluose randamo riebalo. Glicerinas padeda drėkinti odą ir ilgiau saugo nuo išsausėjimo.

DRAUGIŠKAS GYVŪNAMS IR VEGANIŠKAS

Paprastai rankų darbo muilai yra draugiški veganams, nes juose nėra gyvūninės kilmės šalutinių produktų, tokių kaip pienas ar gyvūniniai riebalai. Be to, tai, kad juos gamina mažos įmonės, dažnai reiškia, kad jie taip pat nėra bandomi su gyvūnais.

TIK NATŪRALŪS INGREDIENTAI

Jei įdėmiai peržiūrėsime komercinio muilo sudėti, pamatysime, kad jis yra panašus į ploviklį – naftos chemijos produktai, parabenai, ftalatai ir fosforas, kurie laikui bėgant gali išsausinti odą.

Kita vertus, rankų darbo muilai gaminami tik iš natūralių ingredientų, tokių kaip augalinis aliejus, šarmas, distiliuotas vanduo ir kartais odai nekenksmingos kvapiosios medžiagos.

TVARI PAKUOTĖ

Daug rankų darbo muilo pagaminama mažose, aplinką tausojančiose įmonėse. Dėl to dauguma rankų darbo muilų bus supakuoti į mažą pakuotę arba visai be jos, arba ekologiškoje pakuotėje, naudojant perdirbamas medžiagas.

SAUGUS VANDENYNAMS

Kadangi rankų darbo muilas yra pagamintas iš natūralių ingredientų, jis nėra kenksmingas aplinkai, kai jie patenka į vandens telkinius. Priešingai, komerciniai muilai turės sintetinių cheminių medžiagų, tokių kaip fosforas, kenkiančių vandenyje gyvenantiems gyvūnams.