Ar Graikijos kalnų arbata yra supermaistas?

Graikijos kalnų arbata

Sužinokite, kodėl kalnų arbata jau senovės Graikijoje buvo naudojama ne tik kaip natūralus gėrimas, bet ir kaip vaistas atminčiai ir energijai gerinti.

Apie Graikijos kalnų arbatą

Jei skaitote šias eilutes, galbūt jau išbandėte arba ruošiatės išmėginti švelnų ir šiek tiek saldų skonį ir nepakartojamą šios arbatos aromatą. Gali būti, kad jau žinote kaip galima ją derinti su cinamono lazdele, apelsinu ar citrina. Gerti karštą arba šaltą. …

Atminkite, kad Graikijoje yra beveik šimtas kalnų arbatos rūšių ir porūšių, iš kurių 5 yra geriau žinomi. Kalnų arbatos yra tik Balkanų ir Rytų Viduržemio jūros regiono šalyse, tačiau pasaulyje aptinkama daugiau nei 100 rūšių!

Graikijos kalnų arbata auga laukinėmis sąlygomis ant uolų, dideliame aukštyje. Ypatingas mikroklimatas ir ekstremalios sąlygos, skatina augalo gynybinius mechanizmus ir padeda išsiugdyti išskirtinį atsparumą. Graikijoje, kur Viduržemio jūros klimatas yra intensyvus, šis augalas išgyvena du labai atšiaurius periodus: žiemą, kai yra šalnų, ir vasarą, kai yra aukšta temperatūra ir sausra. Dėl šios priežasties kalnų arbatoje gausu veikliųjų medžiagų, pasigamintų kovojant su šiais sunkumais. Jos arbatai suteikia naudingo biologinio aktyvumo savybių, o kartu ir ypatingą skonį.

Graikijos kalnų arbatos žolelės dažniausiai priklauso Sideritis genčiai. Jos yra labai aromatingos. Gali būti sumedėjusios, pusiau sumedėjos arba žoliniai daugiamečiai egzemplioriai, geltonais žiedais. Jos auga dideliame aukštyje. Sideritis gentis yra daugiausiai paplitusi vidutinio klimato Europoje ir Azijoje, bet gali siekti net Kiniją.

Jūs galite susidurti su įvairiais arbatos pavyzdžiais ir pavadinimais. Sideritis scardica, dar vadinama Olimpo kalno arbata. Sideritis raeseri subsp. raeseri – vadinama Parnaso kalno arbata. Sideritis perfoliata subsp. perfoliata, auga pietų Pindose. Sideritis syriaca subsp. Syriaca arba malotira – endeminė Kretos arbata ir Sideritis clandestina yra endeminė Peloponeso regiono rūšis.

Trumpa kalnų arbatos istorija

Kalnų arbata buvo žinoma nuo antikos laikų. Dioskoridas (40–90 m. po Kr.) savo darbe „De Materia Medica“ mini tris Sideritis tipus. Tačiau pirmasis žmogus, aprašęs Sideritis genties rūšį, buvo švedų gamtininkas Karlas Linėjus ,

Ekologiškos kalnų arbatos mėgėjai turi įvairių nuomonių apie mokslinio Sideritis (graikiškai „geležies misa“) genties pavadinimo kilmčę. Vieni teigia, kad pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio „geležis“ – augalo pavadinimas tikriausiai buvo siejamas su savybe gydyti žaizdas ir sužalojimus, padarytus geležiniais ginklais per karus senovėje. Kiti teigia, kad augalas taip pavadintas, nes jame yra daug geležies (Fe).

Pagrindinės naudos sveikatai

Nors tyrimus atliko Europos medicinos asociacija, dar žinoma kaip EMA, deja, daugelis dar nežino Graikijos kalnų arbatos naudos.

Antioksidantas: tiriant žmogaus ląsteles, patiriančias stiprų oksidacinį stresą, kalnų arbatos antioksidacinis veiksmingumas yra daug geresnis nei kitų arbatų.

Tonikas kūnui: suteikia energijos

Tonikas imuninei sistemai: Sideritis scardica arbata efektyviai malšina peršalimo simptomus .

Atminties gerintojas: E.M.A. atlikti naujausi tyrimai rodo, kad sistemingai vartojant kalnų arbatą , pagerėja atmintis

Kalnų arbatos žolelės

Kalnų arbatos žiedų gėrimas – nuostabus tonizuojantis ir antioksidacinis gėrimas, mėgiamas nuo seniausių laikų, stiprinantis atmintį ir imuninę sistemą, malšinantis peršalimo simptomus. Arbata tonizuoja natūraliai – be kofeino, yra labai aromatinga ir pasižymi švelniu , saldžiu ir žemišku skoniu.

Graikijos kalnu arbata „Sideritis scardica” – unikalus, ekologiškas gėrimas, pagamintas iš Olimpo kalno papėdėje rankomis rinktų ir supjaustytų žolelių. Todėl arbata į jūsų puodelį papuola tokia, kokia yra – ne apdorota, kad išliktų nepakitusios natūralios maistinės ir aromatinės savybės.

Arbata gaminama tik iš Sideritis scardica rūšies žolelių. Jos auga tik ant Olimpo kalno. Olimpas – mitinė senovės graikų dievų rezidencija. Dabar kalnas ypač reta ekosistema. Tai įvairios ir unikalios floros rojus: čia auga daugiau nei 1500 augalų rūšių, joje yra vietovių, kuriose beveik visa augalija yra vietinės kilmės. Regionas yra saugomas nacionalinis parkas ir UNESCO biosferos rezervatas, kuris pagal florą yra vienas vertingiausių pasaulyje. Kalnų arbata auginama naujausiais ekologiškais metodais, derinant pagarbą natūraliai aplinkai su tinkamiausia auginimo praktika. Augalai auginimi tik tose vietose, kur jie auga natūraliai. Taip vietos ekosistemos išlieka nepažeista, o gaunama kalnų arbata, pasižymi išskirtinėmis maistinėmis ir skonio savybėmis.

Taigi siūlome produktą, turintį minimalų poveikį aplinkai, nes po panaudojimo gali būti pilnai perdirbamas be ypatingų procedūrų – iš gamtos į puodelį ir atgal į gamtą, beveik nepaliekant ekologinio pėdsako. Taip pat idealiai tinka energijos ir geros savijautos stiprinimui visą dieną bei atsigaivinimui.