BURNOS SKALAVIMAS ALIEJUMI: NESUGAIŠITE DAUG, O DŽIAUGSITĖS ILGAI.

  • Naujienos
Burnos skalavimas aliejumi

Burnos skalavimas aliejumi tūkstantmečius žinoma, bet iš naujo atrandama kasdieninės higienos procedūra. Kai kuriose šalyse tai tapo  tarsi manija. Žinoma, kad tai yra tradicinės induistų medicinos sistemos, vadinamos ajurveda ir apimančios natūralias gydymo formas, gydymą vaistažolėmis  ir kvėpavimo jogą, dalis

Iš esmės skalavimas aliejumi  yra burnos plovimas bet kokios rūšies augaliniu aliejumi tam tikrą minučių skaičių. Daugelis sako, kad gauti didžiausią efektą – toksinų pašalinimas iš organizmo per burną,  procedūra turi trukti 20 minučių.

Burnos skalavimas aliejumi –  yra tik viena iš daugelio ajurvedos  praktikų, šalia žolelių ir kitų vaistinių augalų kramtymą. Daugelis žmonių mano, kad augaliniu aliejumi valant dantis ir dantenas,  galima detoksikuoti organizmą. Papildoma burnos  skalavimo aliejumi nauda –  baltesni  dantys ir sveikesnės dantenos.

Tradiciniai valymo aliejumi būdai

Internete galima aptikti kelis valymo būdus: Gandusha ir Kavala Graha.

Valant „Gandusha“ būdu, reikia siurbtelėti pasirinkto aliejaus ir palaikyti jį burnoje  maždaug tris – penkias minutes, o po to išspjauti . O valant Kavala Graha  būdu reikia atlikti 3 veiksmus: siurbtelėti  šiek tiek aliejaus, palaikyti tris minutes, kelias sekundes skalauti / pagargaliuoti ir tik po to išspjauti.

Kaip valyti su alyvuogių aliejumi.

Per 3000 metų sukaupta įrodymų, liudijančių šio  ajurvedinio valymo  veiksmingumą. Tai – išties saugu, paprasta ir veiksminga!

  1. Pirmas dalykas ką reikia padaryti tai ryte, prieš valant dantis ar valgant, 15-20 minučių burnoje palaikykite  vieną arbatinį šaukštelį arba valgomąjį šaukštą ypač tyro alyvuogių aliejaus. Aliejaus kiekis priklauso nuo burnos ertmės dydžio.  Kuo daugiau polifenolių turės aliejus, tuo valymas bus efektyvesnis. Jei aliejų burnoje laikysite per trumpai, valymo procedūra gali būti neveiksminga.
  2. Negargaliuokite
  3. Jei aliejus taps panašus į pieną ar suputos, reiškia jis atliko savo darbą.
  4. Išspjaukite – nenurykite aliejaus su visais „blogais dalykais“. 
  5. Kruopščiai išskalaukite burną šiltu vandeniu
  6. Išsivalykite dantis.
  7. 7. Na štai – jūsų burna švari ir gaivi.

Kaip tai veikia?

Aliejus skalaudamas dantis ir dantenas, „sugeria“ bakterijas ir kitas šiukšles, detoksikuodamas burną. Mūsų burnos yra laboratorijos, kuriuose veisiasi milijardai bjaurių smulkmenų: virusų, bakterijų (Streptococcus), parazitų ir grybų (Candida) bei visų jų  gyvybinės veiklos nuodingų atliekų. Visa tai prisideda prie dantenų ligų, ertmių, blogo kvapo ir kitų burnos ertmės problemų. Manoma, kad šios toksiškos atliekos yra bent iš dalies atsakingu už daugelį  ligų, įskaitant širdies ligas, artritą, egzemą ir lėtines infekcijas.

Išvalydami burną nuo nešvarumų ir toksinų, padedame imuninei sistemai atlikti savo darbą. Jei ši alternatyvi priemonė nedaro nieko kito, o tik padeda mūsų imuninei sistemai tvarkytis su ligų sukėlėjais  (ji daro daug daugiau!),  vis tiek verta burnos skalavimą aliejumi paversti kasdieninės higienos įpročiu.

Valymo aliejumi privalumai

Šiuo metu valymas aliejumi dažniausiai naudojamas kosmetikos ar dantų gydymo tikslais: dantų balinimui ir detoksikacijai, kurios rezultatas sveikesnės dantenos ir skaistesnė oda.

Kasdien vartojant tam tikrus maisto produktus ir gėrimus ( kava, arbata) gali patamsėti dantys. Nors uoliai laikomės rekomendacijų – valome  dantis  bent du kartus per dieną ir du kartus per metus lankomės pas dantų higienistą, to kartais nepakanka. Maisto likučiai lieka dantyse ir sukelia ėduonį.

Ėduonis veikia ne tik dantis, bet ir dantenas. Kruopščiai neišvalius, apnašos tampa dantų akmenimis ir gali tapti  periodontito ar dantenų infekcijos priežastimi

Kai kurie burnos skalavimo skysčiai yra pernelyg  stiprūs vaikams ir net  suaugusiems, todėl valymas aliejumi yra idealus dantų priežiūros būdas.

Skalavimas aliejumi padeda pašalinti bakterijas, sukeliančias blogą burnos kvapą. Aliejus yra daug tirštesnis už vandenį, todėl bakterijos bei kiti elementai geriau „prikimba” ir pasišalina skalaujant.

Manoma, kad valymas aliejumi gerina bendrą savijautą vien todėl, kad padeda pašalinti visus toksinus iš organizmo per burną.

Iš organizmo pašalinus toksinus,  sumažėja tikimybė susirgti tam tikromis ligomis, tokiomis kaip artritas, astma, galvos skausmas, gerklės infekcija. 

Dantenų ir burnos ligos

Burnos valymas aliejumi šimtmečius buvo plačiai naudojamas kaip natūralus būdas apsisaugoti nuo dantenų ir burnos problemų, tokių kaip dantenų uždegimas, burnos ertmės uždegimas ir kraujavimas iš dantenų. Taip pat tai puikus būdas išvengti nemalonaus kvapo iš burnos.

Puiki išvaizda ir savijauta

Daugelis praktikuojančių burnos skalavimą aliejumi teigia, kad jų burna tapo švaresnė ir gaivesnė, o dantys baltesni.  Manoma, kad šis dantų balinimo būdas yra  geresnis, nei komerciniai dantų balinimo preparatai, kuriuose yra labai stiprių chemikalų ir kurie yra gana brangūs. Vartotojai taip pat praneša, kad, išbandžius šį natūralų valymo būdą, jų oda tapo sveikesnė ir atsirado daugiau energijos- tiek fizinės, tiek dvasinės. 

Moksliniai įrodymai

Ajurvedos medicina vis dar laikoma alternatyvaus gydymo dalimi ir nėra mokslinių tyrimų, kuriuose būtų įrodytas burnos skalavimo aliejumi efektyvumas, bent jau kalbant apie ligų gydymą ir prevenciją.

Tačiau negalima atmesti liudijimų apie teigiamą poveikį  dantims, nes patys specialistai matė rezultatus. Burnos valymas aliejumi pasirodė esąs veiksmingas būdas rūpintis dantimis ir burna, tik grožio tikslais.

Burnos skalavimas aliejumi yra saugi praktika, padedanti žmonėms rūpintis dantimis. Net jei dar nėra mokslinių įrodymų apie jo veiksmingumą užkertant kelią ligoms, nėra jokių duomenų apie valymo aliejumi žalą. Tai yra visiškai nekenksminga, ypač kai tai daroma tinkamai ir teisingai.

Jei galite sau leisti skirti bent  20 minučių burnos valymui aliejumi, kodėl gi nepabandžius šios procedūros  ir neįsitikinus patiems  nauda ne tik burnai, bet ir visam kūnui.