PUŠŲ MEDUS – SKYSTASIS GRAIKIJOS AUKSAS.

  • Naujienos
Pušų medus

Visi žino pušį, bet, kad iš pušies sulos (ne sakų!) galima gaminti medų, žino nedaugelis. O štai Graikijoje pušų medus sudaro 65% visos medaus produkcijos. Įdomu tai, kad pušų medų gamina ne bitės o vabzdys „metcalfa pruinosa“,jis medžio sulą paverčia lipčiumi.

Pušų medus turi priešuždegiminių savybių, jis yra antioksidantas, imunostimuliatorius, prausiklis, padeda gydyti kai kurias bakterines, dermatologines, degeneracines, uždegimines ir autoimunines ligas. Išoriškai naudojamas žaizdoms ir priešreumatinėms ligoms. Jis taip pat naudojamas nuo kiaušidžių uždegimo.

Pušų medus turi daugiau maistinių medžiagų nei kiti medūs. Jame ypač gausu mikroelementų ir mineralinių druskų. Minėjome, kad tai yra lipčius. O tai reiškia, kad turi daugiau oligosacharidų nei žiedų medus.  Šie junginiai yra naudingi tuo, kad sukuria palankias sąlygas prebiotinėms  žarnyno bakterijoms daugintis. Tai ypač naudinga po gydymo antibiotikais. Oligosacharidai yra naudingų bakterijų  maistas. Vartodami pušų medų kasdien – paskatinsite jų dauginimąsi žarnyne.

Džiaugiames atsiradusia galimybe pristatyti Melisakka bitininkystės ūkio pušų medų. Mėgaukitės mažiau saldžiu nei kiti medūs, salyklo, dervų,skonio skystuoju Graikijos auksu.